Szkolenia

Organizacja szkoleń

Organizacja szkoleń przynosi dla firm szereg korzyści, przede wszystkim podnosi kompetencje i umiejętności zawodowe jej pracowników. Nic dziwnego, że stały się bardzo popularne i są coraz chętniej organizowane. Szkolenie może zostać poprowadzone przez jednego z pracowników firmy lub zaproszonego prelegenta. W odróżnieniu do konferencji, obejmuje niedużą liczbę uczestników.

Na czym polega organizacja szkoleń?

Aby zrozumieć, na czym polega organizacja szkoleń, powinniśmy na wstępie ustalić charakter danego wydarzenia. Mogą to być spotkania na kilkadziesiąt lub kilka osób. Podobnie jak konferencja, wymagają one od organizatora szeregu działań, choć zważywszy na skalę wydarzenia, są zazwyczaj nieco łatwiejsze w przygotowaniu. Pamiętajmy, że nie ma idealnego sposobu na ich organizację. Jako agencja organizująca szkolenia, z doświadczenia wiemy, że nadrzędną wartością jest przygotowanie wydarzenia w taki sposób, aby było dopasowane do potrzeb jego uczestników. Kluczową rolę odgrywa tu również wiedza i doświadczenie osób, które je poprowadzą. Jeśli uda się spełnić powyższe warunki, firma, dla której organizowane jest dane szkolenie, może liczyć na większą efektywność pracowników, pobudzenie ich do inicjatywy i nieszablonowych pomysłów, poprawę wyników firmy oraz lepszą komunikację w zespole.

Sposób organizacji szkolenia

Sposób, w jaki organizujemy szkolenia, to planowanie i działanie umiejętnie rozłożone na etapy. Na początku zapoznajemy się z tematem wydarzenia, osobą prelegentów, grupą docelową, planowanym terminem, a przede wszystkim ustalamy założony cel, jaki dane szkolenie ma osiągnąć. Podczas organizowania takiego spotkania warto poświęcić trochę czasu na poszukiwanie sprawdzonego szkoleniowca. W tym aspekcie można wybrać osobę z zespołu firmy, profesjonalistę w omawianym temacie lub osoby z zewnątrz np. firmę szkoleniową. Pamiętajmy, że tylko precyzyjnie przemyślane szkolenie przyniesie oczekiwane rezultaty i wpłynie na skuteczność pracy pracowników.

Kolejnym etapem jest wybór właściwego miejsca. Jeśli przeprowadzamy organizację szkoleń jednodniowych, mogą się one odbywać nawet w siedzibie firmy. W przypadku dłuższego czasu, poszukiwanie miejsca będzie miało odmienny charakter. W trakcie wyboru sali szkoleniowej staramy się, aby spełniała wszystkie poniższe aspekty:

  • przestronność i estetyka miejsca,
  • klimatyzacja,
  • wsparcie techniczne – rzutnik multimedialny, ekran, flipchart, nagłośnienie, dostęp do prądu i internetu bezprzewodowego,
  • dobrze skomunikowana lokalizacja,
  • miejsca parkingowe,
  • dostępność dla osób niepełnosprawnych,
  • zapewniony catering.

Jeśli szkolenie trwa więcej niż jeden dzień, jego uczestnikom zapewniamy posiłki oraz nocleg. Ponadto dbamy o przygotowanie materiałów szkoleniowych. Ich projektem graficznym zajmuje się nasz zespół grafików. W sytuacji, gdy szkolenie odbywa się w odległym miejscu, gwarantujemy sprawną akomodację wszystkim jego uczestnikom.

Jeśli potrzebujesz pomocy w przygotowaniu szkolenia, skontaktuj się z naszą agencją. Stoi za nami bogata wiedza i wieloletnie doświadczenie w organizowaniu różnego rodzaju spotkań, konferencji i eventów.

Jesteś zainteresowany organizacją szkolenia?

Każde szkolenie wyceniamy indywidualnie, dopasowując się do potrzeb klienta.
Zapraszamy do kontaktu.

Napisz do nas

Partnerzy:

Owocna wpsółpraca: